RLC73PD3AR294FTDF
TE Connectivity / CGS
279-RLC73PD3AR294FTD
RLC73PD3AR294FTDF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RLC73PD 3A R294 1% 1K RL
ECAD Model:
In Stock: 1.975
Stock:
1.975 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
RLC73
294 mOhms
1 W
1 %
50 PPM / C
2512
6.35 mm (0.25 in)
3.1 mm (0.122 in)
0.6 mm (0.024 in)