DR4560D60RPJ
Crydom
558-DR4560D60RPJ
DR4560D60RPJ
Mfr.:
Description:
Solid State Relays - SSRs SSR Relay, DIN Rail Mount 45mm, 600VAC/60A, 4-32VDC In, Instantaneous, IOP
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 6   Multiples: 6
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
102 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Sensata
Product Category: Solid State Relays - SSRs
RoHS:
Solid State Relays
DIN Rail Mount
60 A
4 VDC to 32 VDC
15 mA