FDMS86200DC
onsemi
512-FDMS86200DC
FDMS86200DC
Mfr.:
Description:
MOSFETs 150V/20V N Channel PowerTrench MOSFET
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
3.000
Expected 7/10/2026
Expected 10/23/2026
Factory Lead Time:
48
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
SMD/SMT
DualCool-56-8
N-Channel
1 Channel
150 V
28 A
14 mOhms
- 20 V, 20 V
3.3 V
30 nC
- 55 C
+ 150 C
125 W