QSB60024S32
XP Power
209-QSB60024S32
QSB60024S32
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER 600W
ECAD Model:
In Stock: 9
Stock:
9 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
600 W
24 V
18 V
36 V
32 V
19 A
1.5 kV
Full Brick
117 mm (4.606 in)
61 mm (2.402 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
QSB600
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V