IV4803SA
XP Power
209-IV4803SA
IV4803SA
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 1W 3kV Isolated single output DC-DC converter
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
1 W
48 V
43.2 V
52.8 V
3.3 V
300 mA
3 kV
SIP
19.5 mm (0.768 in)
6 mm (0.236 in)
9.5 mm (0.374 in)
Industrial
IV
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 43.2 V to 52.8 V