ECL15US03-P
XP Power
209-ECL15US03-P
ECL15US03-P
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount AC/DC, 15W power supply, pcb mount
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
10 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
3.3 VDC
3 A
Through Hole
3 kVAC
75 %
62 mm (2.441 in)
30.7 mm (1.209 in)
20 mm (0.787 in)
ECL05-30
Brand: XP Power
Compliance: CSA/cUL, EN60950-1, IEC60950-1, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz