NTCLE213E3123FMB0
Vishay / BC Components
594-NTCLE213E3123FMB
NTCLE213E3123FMB0
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 12Kohms 1% Beta value 3740K 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NTCLE213E3
3740 K
12 kOhms
100 mW
1 %
PCB Mount
Radial
- 55 C
+ 150 C
41 mm
2.5 mm
5.5 mm
AEC-Q100
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Lead Diameter: 0.4 mm
Lead Spacing: 2.54 mm
Product Type: NTC Thermistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Thermistors
Type: NTC
Voltage: 500 V
Unit Weight: 100 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Sensors
NTCLE213E3 Thermistors
Vishay / BC Components NTCLE213E3 Thermistors are highly resistant to thermal shocks and utilize advanced NTC technology to provide a fast response time and high sensitivity. Vishay NTCLE213E3 Thermistors have a small body diameter of max. 2.5 mm and a temperature range of -55 °C to +150 °C.