SMBJ100CA
Taiwan Semiconductor
821-SMBJ100CA
SMBJ100CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W, 117V, 5%, Bidirectional, TVS
ECAD Model:
In Stock: 236
Stock:
236 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
2 Channel
100 V
SMD/SMT
162 V
111 V
SMB (DO-214AA)
3.8 A
600 W
- 65 C
+ 150 C
SMBJ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 3 W
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 5 V