TEP 150-4813WI
TRACO Power
495-TEP150-4813WI
TEP 150-4813WI
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount 150W DC/DC Converter isolated, regulated in a Chassis Mount Metal Case
ECAD Model:
In Stock: 1
Stock:
1 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
21 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TRACO Power
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
150 W
48 V
15 V
10 A
2.25 kV
98 mm
59 mm
35.7 mm
Industrial
TEP 150WI
Brand: TRACO Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 48 V