SFSST-03-28-H-06.00-S
Samtec
200-SFSST0328H0600S
SFSST-03-28-H-06.00-S
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .050 Tiger Eye Single Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
SFSST
Discrete Wire Cable Assemblies
Socket
3 Position
No Connector
Female
152.4 mm
28 AWG
2.9 A
Blue
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CR
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 1.27 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 235 VAC