RMEF2512FT1K37
SEI Stackpole
708-RMEF2512FT1K37
RMEF2512FT1K37
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 2512, 1.37 Kohm, 1%, 1W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMEF
1.37 kOhms
1 W
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)