RMEF2010FT68R0
SEI Stackpole
708-RMEF2010FT68R0
RMEF2010FT68R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 2010, 68 ohm, 1%, 0.75W
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
RMEF
68 Ohms
750 mW (3/4 W)
1 %
+ 155 C
200 V
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)