RMEF1210FT38K3
SEI Stackpole
708-RMEF1210FT38K3
RMEF1210FT38K3
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 1210, 38.3 Kohm, 1%, 0.5W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMEF
38.3 kOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
+ 155 C
200 V
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)