RMCA0402FT4K99-HP
SEI Stackpole
708-RMCA0402FT4K99HP
RMCA0402FT4K99-HP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 4.99KOhms 0402 0.1W 1% Hi Power AEC-Q200
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 39.980
Stock:
39.980 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCA-HP
4.99 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
- 55 C
+ 155 C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)