RPA20-11005DFR/N
RECOM Power
919-RPA20-11005DFR/N
RPA20-11005DFR/N
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W 36-160Vin +/-5Vout +/-2A
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
20 W
110 VDC
36 VDC
160 VDC
5 V
2 A
- 5 VDC
2 A
3 kV
40.6 mm (1.598 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
RPA20-FR
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 40.6 mm x 25.4 mm x 10.2 mm
Input Voltage: 36 VDC to 160 VDC