RP20-4805SAW/N
RECOM Power
919-4805SAW/N
RP20-4805SAW/N
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG 36-75Vin 5Vout Neg
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
504 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
20 W
48 V
18 V
75 V
5 V
4 A
1.6 kV
DIP-6
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
9.9 mm (0.39 in)
Industrial
RP20-AW
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 75 V