ECW-FD2J105PC
Panasonic
667-ECW-FD2J105PC
ECW-FD2J105PC
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 630VDC 1uF +-5% LS=15.0mm
ECAD Model:
In Stock: 1.114
Stock:
1.114 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
1 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
17.8 mm (0.701 in)
16.1 mm (0.634 in)
General Film Capacitors
5 %
2 Pin
11.2 mm (0.441 in)