RF80E471MDN1
Nichicon
647-RF80E471MDN
RF80E471MDN1
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 470uF 105C 7Mohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3200   Multiples: 3200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
470 uF
2.5 VDC
Radial
8 mm (0.315 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
7 mOhms
4.2 A
- 55 C
+ 105 C
5 mm
Can
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 0.1
Lead Spacing: 2 mm