PCM1J680MCL1GS
Nichicon
647-PCM1J680MCL1GS
PCM1J680MCL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 68uF 20% Polymer High Voltage Type AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 904
Stock:
904 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
68 uF
63 VDC
SMD/SMT
10 mm (0.394 in)
Aluminum Polymer Capacitors
8000 Hour
20 %
- 55 C
+ 125 C
10 mm