SYRS1033N015R2PH
NetPower Technologies
864-SYRS1033N015R2PH
SYRS1033N015R2PH
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 70W 9-36Vin 3.3Vout 15A Neg Log
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10   Multiples: 10
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
NetPower Technologies
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
1 Output
70 W
24 V
9 V
36 V
3.3 V
15 A
2.25 kV
1/16 Brick
36.2 mm (1.425 in)
26.1 mm (1.028 in)
13.2 mm (0.52 in)
SYRS1
Brand: NetPower Technologies
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Input Voltage: 9 V to 36 V