MCF5274VM166
NXP Semiconductors
841-MCF5274VM166
MCF5274VM166
Mfr.:
Description:
Microprocessors - MPU MCF5274 V2CORE 64KSRAM
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 450   Multiples: 450
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
NXP
Product Category: Microprocessors - MPU
RoHS:
ColdFire V2
1 Core
32 bit
166 MHz
MAPBGA-256
16 kB
16 kB
1.4 V to 1.6 V