PIC18F56Q84-E/PT
Microchip Technology
579-PIC18F56Q84-E/PT
PIC18F56Q84-E/PT
Mfr.:
Description:
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 221
Stock:
221 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
RISC
64 kB
8 kB
TQFP-48
64 MHz
12 bit
44 I/O
1.8 V
5.5 V