PIC18F46K80-E/P
Microchip Technology
579-PIC18F46K80-E/P
PIC18F46K80-E/P
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 64KB FL 4KBRM 16MIPS 12bit ADC CTMU
ECAD Model:
In Stock: 866
Stock:
866 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
PIC18
64 kB
3.6 kB
PDIP-40
64 MHz
12 bit
35 I/O
1.8 V
5.5 V