ATSAMR30G18A-MU
Microchip Technology
556-ATSAMR30G18A-MU
ATSAMR30G18A-MU
Mfr.:
Description:
RF System on a Chip - SoC 48 PIN SiP 256K MCU + 802.15.4 Sub-Ghz Radio
ECAD Model:
In Stock: 1.533
Stock:
1.533 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: RF System on a Chip - SoC
RoHS:
Sub-GHz
ARM Cortex M0+
1 GHz
12 Mbps
11 dBm
- 110 dBm
1.8 V
3.6 V
9.4 mA
18.2 mA
256 kB
- 40 C
+ 85 C
QFN-48
Tray
ADC Resolution: 12 bit
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Data Bus Width: 32 bit
Data RAM Size: 32 kB
Data RAM Type: SRAM
Interface Type: I2S, Serial, USB
Maximum Clock Frequency: 48 MHz