SL1021A420RF
Littelfuse
576-SL1021A420RF
SL1021A420RF
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 3T A420V Beta 3 Terminal
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors
RoHS:
SL1021A
10 kA
420 V
3 Electrode
Radial
Failsafe Protected
8 mm
10.5 mm
- 40 C
+ 90 C
Tray
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Insulation Resistance: 10 GOhms
Mounting Style: Through Hole
Product Type: GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: GDTs - Gas Discharge Tubes
Technology: Gas Discharge Tube
Type: 3 Pole Gas Discharge Tube