0451.125MRL
Littelfuse
576-0451.125MRL
0451.125MRL
Mfr.:
Description:
Surface Mount Fuses 125VAC 0.125A 1.7ohms 451 NANO2
ECAD Model:
In Stock: 9.770
Stock:
9.770
Can Dispatch Immediately
On Order:
7.000
Expected 7/20/2026
Factory Lead Time:
21
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Mfr. Part No.:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Surface Mount Fuses
RoHS:
REACH - SVHC:
451
Surface Mount Ceramic Fuses
Fast Blow
125 mA
125 VAC
125 VDC
50 A, 50 A, 300 A
6.1 mm x 2.69 mm
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
78 mOhms
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Height: 2.69 mm
Length: 6.1 mm
Product Type: SMD Fuses
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Fuses
Tradename: NANO2
Type: Fast Acting Ceramic Fuse
Width: 2.69 mm