1808J2506P80DFT
Knowles Syfer
843-1808J2506P80DFT
1808J2506P80DFT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250 VDC 6.8 pF - 55 C+ 125 C 0.5 pF C0G (NP0)
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1500   Multiples: 1500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
6.8 pF
250 VDC
C0G (NP0)
0.5 pF
1808
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
4.5 mm (0.177 in)
2 mm (0.079 in)
2 mm (0.079 in)