C0805C331J2RACTU
KEMET
80-C0805C331J2R
C0805C331J2RACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 330pF X7R 0805 5%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
330 pF
200 VDC
X7R
5 %
0805
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.78 mm (0.031 in)