C0603C331J1GALTU
KEMET
80-C0603C331J1GALTU
C0603C331J1GALTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 330pF C0G 0603 5%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS: N
330 pF
100 VDC
C0G (NP0)
5 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)