DF65-4P-1.7V(21)
Hirose Connector
798-DF65-4P-1.7V(21)
DF65-4P-1.7V(21)
Mfr.:
Description:
Power to the Board 1.7mm Low Profile BtW Pin Header 4P
ECAD Model:
In Stock: 5.843
Stock:
5.843 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Hirose Electric
Product Category: Power to the Board
RoHS:
Power to the Board
Pin (Male)
4 A
50 V
4 Position
SMD/SMT
Solder
1.7 mm
DF65
Reel
Cut Tape
MouseReel
SnapBee
Brand: Hirose Connector
Contact Material: Brass
Contact Plating: Tin
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Housing Colour: Black
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Insulation Resistance: 100 MOhms