FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0
Epson Timing
732-FA12820A0AAYYG80
FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0
Mfr.:
Description:
Crystals FA-128 20.00M-A0AAYYG80RE0: XTAL MHZ 10PF +/-10PPM +/-30PPM-40 85C ESR=80 OHM DL=100uW 1K TR
ECAD Model:
In Stock: 754
Stock:
754 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Epson
Product Category: Crystals
RoHS:
20 MHz
10 pF
10 PPM
2 mm x 1.6 mm
- 40 C
+ 85 C
SMD/SMT
100 Ohms
100 uW
2 mm
1.6 mm
0.5 mm
FA-128
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Epson Timing
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Mounting Style: SMD/SMT
Product: Crystals
Product Type: Crystals
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Crystals
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
FA-128 Crystal Units
Epson Timing FA-128 Crystal Units offer a 16MHz to 54MHz frequency range and a 60Ω to 200Ω maximum resistance range. These crystal units feature 2mm x 1.6mm x 0.5mm external dimensions, a fundamental overtone order, and a -40°C to +85°C operating temperature range. Epson Timing FA-128 Crystal Units are ideal for BLUETOOTH® applications, mobile phones, and clocks for MPU.