MFBW1V2012-000-R
Eaton Electronics
704-MFBW1V2012-000-R
MFBW1V2012-000-R
Mfr.:
Description:
Ferrite Beads 0 OHM 100MHZ 3.0A
ECAD Model:
In Stock: 8.024
Stock:
8.024 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Ferrite Beads
RoHS:
MFBW1V
Multilayer Chip Beads
SMD/SMT
0805 (2012 metric)
0 Ohms
3 A
0 Ohms to 15 Ohms
30 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2 mm
1.2 mm
0.9 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product Type: Ferrite Beads
Shielding: Shielded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Ferrites
Test Frequency: 100 MHz