KR-5R5V474-R
Eaton Electronics
504-KR-5R5V474-R
KR-5R5V474-R
Mfr.:
Description:
Supercapacitors .47F 5.5V EDLC Coin Cell VERT
ECAD Model:
In Stock: 1.292
Stock:
1.292 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Supercapacitors
RoHS:
470000 uF
5.5 VDC
Radial
5 mm (0.197 in)
11.5 mm (0.453 in)
1000 Hour
50 Ohms
- 20 %, + 80 %
Vertical
EDLC / Supercaps
- 25 C
+ 70 C
12.7 mm
KR
Bulk
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.2 mm