BK-AHCA-V-30-R
Eaton Electronics
504-BK-AHCA-V-30-R
BK-AHCA-V-30-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses AHCA H.V. 3AB fuse, 30A, 100 pack
ECAD Model:
In Stock: 78
Stock:
78 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
AHC
Ceramic Fuses
30 A
Fast Blow
500 VAC
20 kA
Board Mount
Axial
- 55 C
+ 125 C
Bulk
2.9 mOhms
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 6.3 mm
Length: 32 mm