PFL4517-103MEC
Coilcraft
994-PFL4517-103MEC
PFL4517-103MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 10uH Shld 20% 830mA 700mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
10 uH
20 %
830 mA
700 mOhms
- 40 C
+ 85 C
97 MHz
Standard
4.9 mm
3.4 mm
1.7 mm
Composite
PFL4517
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz