SWI10B-5-EW-P6
CUI Inc.
490-SWI10B-5-EW-P6
SWI10B-5-EW-P6
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters ac-dc, 5 Vdc, 2 A, SW, wall-plug, EUR, P6 center pos, level VI, white
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 480   Multiples: 160
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Included
Europe
Fixed Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
10 W
5 VDC
2 A
Industrial
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.5x5.5)
1.5 m
Level VI
Approvals: CE, EN55035
Brand: CUI Inc.
Center Pin Length: 9.5 mm