4306R-101-562LF
Bourns
652-4306R-1LF-5.6K
4306R-101-562LF
Mfr.:
Description:
Resistor Networks & Arrays 6pin 5.6Kohms Bussed Low Profile
ECAD Model:
In Stock: 115
Stock:
115 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bourns
Product Category: Resistor Networks & Arrays
RoHS:
REACH - SVHC:
Tube
4300R
Networks
SIP
5.6 kOhms
2 %
Bussed
5 Resistor
6 Pin
100 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
SIP-6
14.83 mm
2.16 mm
4.95 mm
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CR
Lead Spacing: 2.54 mm
Power per Element: 0.2 W (1/5 W)
Power Total Package: 0.75 W (3/4 W)
Product Type: Resistor Networks & Arrays
Factory Pack Quantity: 35
Subcategory: Resistors
Voltage Rating: 100 V