FCBA1-0603F-36NJ
Bel Signal Transformer
530-FCBA1-0603F-36NJ
FCBA1-0603F-36NJ
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD FIXED IND 36nH 600mA 0.25 MOHM
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Ceramic Chip Inductor
0603 (1608 metric)
36 nH
5 %
600 mA
250 mOhms
- 40 C
+ 125 C
36
2.08 GHz
1.8 mm
1.12 mm
1.02 mm
Ferrite
FCBA1
Reel
Brand: Bel Signal Transformer
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Chip Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Ferrites
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 250 MHz