WLS15XDW0360DSC5
Banner Engineering
778-WLS15XDW0360DSC5
WLS15XDW0360DSC5
Mfr.:
Description:
Industrial Light Bars & Light Strips WLS15 Work Light Strip; Diffused Window; Length: 360 mm; Voltage: 12 or 24 V dc; Environmental Rating: IP66,67; Color: Daylight White; 5 m (16.4 ft) Integral Cable
In Stock: 4
Stock:
4 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Industrial Light Bars & Light Strips
Delivery Restrictions:
LED Strip Light
White
5000 K
360 mm
30.6 mm
10 VDC, 20 VDC
15 VDC, 27 VDC
IP66, IP67
240 mA, 480 mA
Screw
WLS15
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 15.5 mm