PVA375P6RQ
Banner Engineering
778-PVA375P6RQ
PVA375P6RQ
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors PVA Series: 375 mm Array - Receiver; Range: 2 m; Input: 12-30 V dc; Output: 1 PNP Programmable for LO/DO; M12 Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Photoelectric Sensors
Opposed Receiver
2 m
LED
PNP
Cable with Connector
2 m
M12
Pin
4 Pin
12 VDC
30 VDC
0 C
+ 50 C
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 417.3 mm
IP Rating: IP62
Length: 15 mm
Operating Supply Voltage: 12 VDC to 30 VDC
Product Type: Photoelectric Sensors
Series: PVA
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Width: 30 mm