64PR20KLF
BI Technologies / TT Electronics
858-64PR20KLF
64PR20KLF
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 20K ohm 10% 1/4" squ 12 turn
ECAD Model:
In Stock: 1.076
Stock:
1.076 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
TT Electronics
Product Category: Trimmer Resistors - Through Hole
RoHS:
REACH - SVHC:
Model 64
PC Pin
Multiturn
12 Turn
20 kOhms
Side Cross
250 mW (1/4 W)
200 VDC
10 %